Jak przedłużyć trwałość perfum?

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Używanie perfum jest bardzo ważne, szczególnie, kiedy chcemy, by odbierano nas w konkretny sposób. Bywa jednak, że często perfumy nie są wystarczająco trwałe i aplikowanie ich rano nie wystarcza na cały dzień. Jest to zależne od wielu czynników, dlatego też trudno powiedzieć, co może mieć wpływ na ich nietrwałość. Można natomiast sprawić, by trzymały się na skórze i ubraniach nieco dłużej. Jak to zrobić i co stosować, by perfumy utrzymywały się dłużej na powierzchni ciała oraz ubrań? Sprawdźmy!

Problem z trwałością perfum

Niestety często perfumy nie są tak trwałe, jak mogłoby się nam zdawać. Dlatego też trzeba myśleć co zrobić, by długość ich pozostawania na skórze była znacznie dłuższa. Nie ma jednego najbardziej sprawdzonego sposobu, jednak jest ich wiele, dlatego sprawdź, który w Twoim przypadku przynosi efekty. Dlaczego nie każdy działa u każdego? Bardzo często jest to kwestia stylu życia. Jeśli palimy papierosy, to mogą one niwelować zapach, kiedy dym przedostaje się do ubrań, natomiast zabiegany tryb życia też ma swoje negatywne efekty, jeśli chodzi o trwałość nałożonych z rana perfum. Wypróbuj więc sposoby, które znajdziesz poniżej, by przekonać się, który z nich działa w Twoim przypadku, dzięki czemu zyskasz trwalsze zapachy na swoim ciele i na swoich ubraniach.

Spryskuj ciało zaraz po kąpieli!

Dlaczego miałoby to działać? Wiele osób bierze kąpiel tuż przed pracą, by odświeżyć się przed wyjściem z domu i orzeźwić z porannego letargu. W związku z powyższym ciało po ciepłym prysznicu jest rozgrzane, a pory otworzone, przez co wszelkie olejki eteryczne przedostaną się w głąb skóry, co zwiększy trwałość perfum. Dzięki temu raz nałożone perfumy np. rano, będą wyczuwalne do wieczora bez żadnego problemu. Warto jest więc aplikować zapachy zaraz po wyjściu z kąpieli.

Nawilżona skóra przedłuży wyczuwalny zapach!

Sucha skóra nie przyjmuje dobrze zapachów, gdyż sytuacja będzie odwrotna do tej, z poprzedniego akapitu. Warto więc pamiętać o tym, by skóra była odpowiednio nawilżona, przed przystąpieniem do aplikacji perfum. Dlaczego? Gdyż nawilżone i rozgrzane ciało znacznie lepiej przyjmuje wszelkie olejki, dlatego połączenie kąpieli i nawilżenia ciała przez spryskaniem ciała, jest zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem, który pozwoli na to, by zapachy utrzymywały się na skórze znacznie dłużej. Możesz więc użyć balsamu lub wazeliny, które świetnie sprawdzą się w tym zastosowaniu.

Odpowiednie miejsca na ciele to podstawa trwałości perfum!

Można to zobaczyć niemalże w każdym filmie, kiedy ktoś pryska się perfumami. Wówczas wybiera miejsca takie jak skronie, szyję czy nadgarstki. Dlaczego wybiera akurat te miejsca? Gdyż są to miejsca na ciele, które pulsują. Dzięki temu zapach wchłania się szybciej i utrzymuje dłużej, a gdy puls przyspiesza, wyzwalanie zapachu jest nieco silniejsze. Dobrymi miejscami są również te, które zazwyczaj pozostają zakryte przez ubrania. Dzięki temu zapach nie odparuje tak szybko i będzie dalej wyczuwalny, gdy odsłonimy te części ciała. Dlatego warto jest aplikować perfumy również na dekolcie czy lędźwiach. Oczywiście nie należy zapominać o włosach, które przy każdym poruszeniu wyzwolą nieco zapachu oraz ubraniach, w których zapach przetrzymuje się długo i wchłania się naprawdę szybko.

Warto wypróbować perfumy przed ich zakupem

Dlaczego? Gdyż często konkretne zapachy nie utrzymują się długo na konkretnych osobach, na innych zaś będą naprawdę długo wyczuwalne. Co do tego doprowadza? Wiele czynników, o których szkoda mówić, gdyż zazwyczaj na to nie wpłyniemy. Jeśli więc chcesz kupić konkretne perfumy, to sprawdź je w drogerii lub kup próbkę, która pozwoli określić, czy dany zapach będzie się utrzymywał na Twoim ciele odpowiednio długo.

Używaj innych produktów z tej samej linii zapachowej

Pozwoli to na wzmożenie zapachu i jego długotrwałości, gdyż używanie żelu pod prysznic oraz antyperspirantu o tym samym zapachu to więcej źródeł tych nut. Dlatego jeśli istnieją kosmetyki z tej samej linii zapachowej, to bardzo dobrym pomysłem będzie ich używanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl