Witajcie na Roseana.pl
Witajcie na Roseana.pl

Zamienniki perfum - czym dokładnie się charakteryzują?

Zamienniki perfum - czym dokładnie się charakteryzują?

Zamienniki perfum znanych marek, cały czas zyskują na popularności. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo dużo, należy jednak podkreślić, że za najważniejszą z nich uważa się relatywnie niską cenę. Nie oznacza to jednak, że perfumy zamienniki są mniej trwałe od ich wersji oryginalnych. W jaki sposób jednak wybierać dobre zamienniki perfum? Na co w sposób szczególny należy zwrócić przy tym uwagę? 

Zamienniki perfum - co je wyróżnia?

Perfumy zamienniki to przede wszystkim zapachy, które są inspirowane kultowymi markami perfum. Wskazać należy tutaj przede wszystkim Channel, Elizabeth Arden czy Armaniego. Wiele osób jednak mylnie uważa, że zamienniki perfum to swego rodzaju “gorsze” wersje tych oryginalnych. Nic bardziej mylnego! Jedną z najważniejszych cech, która wyróżnia zamienniki perfum jest to, że ich zapach jest bardzo zbliżony do oryginału a przy tym - w niczym nie ustępuje mu pod względem trwałości. 

Jak w prawidłowy sposób wybierać zamienniki perfum?

Kolejną, bardzo ważną rzeczą, którą trzeba wiedzieć, kiedy planujemy zakup wysokiej jakości zamienników perfum, są zasady według których należy je wybrać. W tym przypadku, kierujemy się dokładnie tymi samymi metodami, które stosujemy w przypadku doboru każdego zapachu perfum. Mowa oczywiście o wyróżnieniu trzech, podstawowych nut zapachowych a mianowicie: 

 

  • nuty głowy - czyli zapachu, który czujemy w pierwszej kolejności - tuż po rozpyleniu wybranych perfum. W przypadku wysokiej jakości perfum, powinna byc ona przede wszystkim świeża i rześka - najlepiej zatem, jeśli dominującymi jej zapachami będą cytrusy lub owoce.
  • nuty serca - czyli tak naprawdę dominujący zapach, który wyróżnia wybrane perfumy zamienniki. Z reguły jest on niezwykle intensywny i - w odróżnieniu od nuty głowy, którą czujemy przez około 30 min, nuta serca jest wyczuwalna przez cały czas. 
  • nuty bazy - która w dużej mierze odpowiada za trwałość zapachu i z tego też względu najczęściej jest ona oparta na zapachach takich jak piżmo, paczula, drzewo sandałowe lub żywica. 

 

W przypadku, kiedy sprawdzamy perfumy zamienniki, jesteśmy w stanie bez najmniejszego problemu wyczuć konkretne nuty zapachowe i na ich podstawie decydujemy, czy rzeczywiście wybrany zapach będzie dla nas odpowiedni. 

Perfumy zamienniki - idealne na prezent

Zamienniki perfum możemy kupić nie tylko dla siebie, ale też i dla bliskiej nam osoby. Jeśli wiemy, w jaki sposób wybierać poszczególne ich zapachy oraz jak ocenić, czy rzeczywiście będą one odpowiednie - możemy powiedzieć, że połowa sukcesu za nami. W przypadku, kiedy chodzi o perfumy zamienniki dla bliskiej nam osoby, musimy dokładnie znać jej preferencje odnośnie wybranych nut. Jeśli jednak chcemy zrobić takiej osobie niespodziankę, możemy zdecydować się na zamienniki perfum kultowych marek - z całą pewnością będziemy mieli wówczas większą pewność, że przypadną one do gustu osobie obdarowanej. Dodatkowym atutem takich perfum jest także oryginalny, estetycznie wykonany flakon. 

Gdzie kupić zamienniki perfum wysokiej jakości?

Ostatnią, choć zdecydowanie równie ważną kwestią jest to, gdzie dokonujemy zakupu zamienników perfum. Ważne jest tutaj to, aby w tym celu korzystać z dobrej jakości perfumerii - w tym także tych online. Zwracajmy bardzo uwagę na to, jak dokładne są opisy wybranych zapachów - będzie to kluczowe przy wyborze nie tylko w przypadku, kiedy kupujemy perfumy zamienniki, ale też każde inne. Renomowane drogerie dbają bowiem o to, aby wyraźnie wyszczególnić zapachy dominujące w poszczególnych nutach perfum. Taki zakup na pewno będzie udany, a my (lub bliskie nam osoby) będziemy mogli cieszyć się trwałym, dobrze skomponowanym zapachem perfum, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Naszą ofertę znajdziecie tutaj: https://roseana.pl/pl/c/Zapachy-perfum/24

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl